Anasayfa - Seçim 54 - Sakarya 2011 Seçim Portalı

Aday adayı olmanın zorluğu!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin milletvekilliği aday adaylığının kabul görmemesi Ak parti delegelerinde yarattığı hayal kırıklığı salona yansıdı. Aday adayları boş salona konuştular.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Sakarya Ak partiden milletvekili aday adayları Hendek belediyesi sosyal tesislerinde Hendek Ak parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen tanıtım törenine katılan 53 milletvekilliğine namzet adaylar kendilerini Ak parti delegelerine tanıtmak için uğraş verdiler.

Hendek Ak parti ilçeteşkilatınca hazırlanan törende ilçe başkanı Şenay Sakal delege ve adaylara yönelik yaptığı konuşmasında birlikteliğe vurgu yaparak, şunları söyledi
"Bu teşkilat dün nasıl çalıştıysa bu günde aynı şekilde çalışmalarını sürdürmektedir." Diyerek genel merkezden almış olduğu izlenimlerini paylaştı. Sakal, " Milletvekili olmak isteyen aday adayları , ama bürokrasiden ol , ama ticaret hayatından ol, ama siyasetten ol ne olursan ol bu ülkeyi idare eden seçilmiş insanların olduğu ortamda olmak mı istiyorsun,inancına göre, fikrine göre tarzını tavrını seç hangi teşkilata gönül vereceksen o çizgide çalışan insanlarla muhabbetini,sohbetini,kendini onlara tanıtmayı imar et." Diyerek kendini tanıttı. Sakal, milletvekilleri namzetlerine kopya verircesine " ben Şenay sakal. 10 yıldır Hendek Ak parti ilçe başkanlığını yapıyorum. Hiçbir yere aday olmadım. Olmayı da düşünmüyorum bana bu partide verilen görev , bu partide verilen yetki neyse onları yapmaya razıyım. O şekilde de genel başkanıma, başbakanıma hizmet etmede sonuna kadar varım. Hendek teşkilatı da bu düsturla tamamı , gençliğinden hanımlar komisyonuna, mahalle ve köy temsilcilerine,delegelerine kadar hepsi aynı düsturla devam etti." Diyen Sakal, hendek belediye başkanı Ali İnci ile birlikte üç dönemdir karşılıklı anlayış, saygı ve sevgi erçevesinde görev yapmak bana nasip oldu. Bu hepimiz için gurur vericidir. Değerli dostlar değerli Ak parti kadroları, bunları söylemememin nedenleri , burada aday adayı olarak bulunan insanlar şunu unutmayalım ki bir kere hepimiz bu ülkenin, tek vatanın,tek bayrağın altındayız. Mevcut vekillerimiz bu ülkenin başbakanına adam gibi hizmet ettiler yani kıvırmadılar. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Rabbim başbakanımıza kolaylıklar versin bu kadrolara da başarılar ihsan eylesin.Şu camiada çakıl taşları kopmadı kopmayacaktır. Bizler kimlerin aday olacağını bilmiyoruz. Bizlere sunulduğu kadarıyla genel merkezimize diyeceğiz ki bunlar bizim gönlümüzde bu kadar yer edindiler, biz böyle düşünüyoruz" diyeceklerini ifade ederek sunulan milletvekilliği listelerine 7 kişiyi yazmakla mükellefiz, bugün 53 milletvekili aday adayımız var bunların 49'u yeni aday adayı. Bu değerlendirmenin içersinde mevcut milletvekilleri yok. O yüzden biz Hendek teşkilatı olarak Hendeğimizi kim temsil edecek ise belli etmemiz lazım. Diğeri Sakarya'dan Ankara'ya giderken Sakarya'nın tamamını nasıl kucaklayacak, bir milletvekili portföyünü gördüğünü sıralaması lazım. Bu listeyi sadece Hendekli milletvekili aday adayları ile dolduracak olursan bu listeyi kimse kaale almaz. Öyleyse Hendek den gönlünüze koyduğunuz bir yada iki adayı yazın fazlasını yazmayın.Çünkü biz sakaryanın milletvekili aday adaylarından, bunlar Sakaryayı temsil etsinler diye liste oluşturacağız. O yüzden bunlara dikkat edelim."dedi.

Şenay Sakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bir aday adayı ben listeye giremedim diyerek bu teşkilatların peşinde adam gibi durmazsa, adam gibi koşmazsa, benim aday yapılıp yapılmamam önemli değil ben buradayım demezse, şu gariban Hendek ilçe başkanı kadar eğer bu ak partisini itelemezse kusura bakmasın o bu teşkilatta hiçbir zaman teveccüh bulmaz. Biz bu teşkilatın , bu halkın hamalıyız. İnşallah yapacağımız temayül yoklaması ülkemize,sakaryamıza ve Hendeğimize hayırlara vesile olur. Seçilecek insanlar bu ülkeye iyi hizmet ederler, daha güzel bir anayasa ile daha güçlü bir Türkiye'de hep birlikte şu anda bizlerin yarın çocuklarımızın yaşamasına vesile olur."

Konuşmanın ardından divan kurulunun yerini almasıyla aday adayı olam milletvekilleri tek tek salona alınarak kendilerini tanıtan 3 dakikalık konuşma süreleri sonunda salondan ayrıldılar.

Milletvekili aday adaylarından bir çoğu kendini tanıtmak yerine partinin politikalarına, bir kısım aday adaylarıda hendek Belediye başkanı ali inci'ye methiyeler düzerek, bir kısmı hendek Ak parti teşkilat başkanına ve teşkilat üyelerine methiyeler düzerek delegelerden destek isterlerken bazı aday adaylarının mikrofonda heyecanlandıkları ve kendilerini anlatmada yetersiz kaldıkları görüldü.

Mikrofon hakimiyeti olan bazı adaylar delegelere kendilerini çok iyi tanıtmanın yanında sakarya'yı Ankara'da temsil edebilecek kabiliyette olduklarını, düşündükleri projeleri ortaya koydular.

Konuşmacılar genellikle boş salona hitap ederlerken aday adayı Aysel Özdemir Alkevli hanımefendinin içli konuşması salondakileri göz yaşlarına boğdu.
Aday adaylarından hendek'li Ziya Cevherli, Aysel Özdemir Alkevli,Şenol Morgül,Şenol Cebeci,sevda Yılmaz,Sevda Gürsel konuşmalarıyla dikkat çeken isimler oldular.
Haber Tarihi : 18 Mart 2011 Cuma

Yorumlar

Demokrat Partililer İstanbul'da

Demokrat Parti Sakarya Milletvekili adayları, İstanbul Akatlar Kültür Merkezinde düzenlenen Marmara Bölgesi milletvekili aday tanıtım programına katıldı..

Muhtarlar MHP'li adaylarla buluştu

MHP İl Teşkilatı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçeleri Mahalle muhtarları ile kahvaltıda buluştu...

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

Ak Parti İl Teşkilatı, Bakan Ayşenur İslam, İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Başkan Yardımcısı Sezai Akyol ve milletvekili adayı Bilgehan Doğru ile ilgili yapılan iddialara sert tepki gösterdi..

HDP'lilerden yerel medyaya sitem

HDP İl Başkanı Yaşar Karataş, Milletvekili adaylarını tanıttığı basın toplantısında ''Partimize gelmedikleri halde HDP aleyhimize haksız yere yorumlar yazıyorlar' diye sitem etti...

Bağımsız aday Samur'u böyle de izleyin

7 Haziran seçimlerinde siyasi partilerin adaylarıyla yarışacak olan 4 bağımsız adaydan biri olan Coşkun Samur ilimizde gerek sosyal yaşantı gerekse eğitim camiasının yakından tanıdığı bir isi..

Saadet BBP ittifakı 3 partiyi zorluyor!

2011’de Sakarya’dan milletvekili çıkartan 3 partiye, Saadet-BBP ittifakı da rakip çıkarken; partiler sınırda yer alan vekilleri için ince hesaplara başladı...

Resmi kutlamalar sonrası...

Resmi törenlerindeki uygulama değişikliği nedeniyle Kent Meydanında ki Atatürk Anıtı’na çelenk koyamayan CHP’liler, yaklaşık 100 kişinin katılımıyla alternatif kutlama yaptı...

Milletvekili Yavuz taksici oldu

TRT Haber'de yayınlanan Meclis Taksinin bu haftaki konuğu Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz oldu. Program Cumartesi akşamı 21.20'de yayınlanacak..

İslam: "Sahanın En Güçlü Partisiyiz"

Milletvekili adayları koordinasyon toplantısında konuşan Bakan İslam, "Ak kadrolara duyulan güveni daha da artıracağız. İnşallah bu seçimlerde de her zamanki gibi sahanın en güçlü, en aktif par..

Son ankete göre

Sakarya sonuçları dün açıklandı.Sonuçlara göre AK Parti %63.7,MHP %17,CHP ise % 11 oy aldılar...

Özkoç'un, bu konuşması konuşuluyor

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Serdivan'da düzenelenen Kutlu Doğum Programı'nda yaptığı konuşmada müslümanların kardeşliği konusuna dikkat çekerek insanları siyasetin, öfkenin ve kinin ayırmaması g..

MHP'li kadınlar sahaya iniyor

MHP Kadın Kolları, seçim öncesi istişare için toplantı. Kadınlar çalışmalar için bölge bölge görev dağılımı yaptı..

Son Yorumlanan Haberler

Muhtarlar MHP'li adaylarla buluştu

Hay Masaallah, Türk Milleti özüne dönüyor. Teröristlerle isbirligi yapan vatan hainleri secimlerden sonra kendilerine kacacak delik arasinlar. Ama unutmasinlar ki "inlerine girilecek" ve suclular yargilanip, hakettikleri cezaya carpilacaklar.
Dogrucu Davut @ 27.04.2015 00:46:21

Demokrat Partililer İstanbul'da

hayırlı olsun Allah yardımcınız olsun..
cn5454 @ 27.04.2015 00:42:56

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

anavatan partisi zamanında türkiyeyi siyasette kasıpkavurmuştu çok hızlı giriş yapmış tek başına iktidar olmuştu şimdi nerde anavatan partisi adı okunmuyor,AKP sıra sende bu millet getirmesini bildiği gibi göndermesinide bilir allah sizin elinizi bir daha düşürmesin
başkentli..cemo @ 26.04.2015 23:19:23

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

iktidar olmadan önce asgari ücreti düzeltiyordunuz hiçbirşey yapamadınız şimdi başkaları asgari ücreti düzeltmek için çalışma yapıyor siz bunada karşı çıkıyorsunuz ya siz ne kadar yüzsüzsünüz ne yaptınız bu ülkede yol yaptınız ne yapacaz ekmeği yola bandırıpmı yiyecek bu millet 7 haziranda size cevabını verecez
şaban sevim @ 26.04.2015 23:13:40

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

allah aşkına 2 dönem akp oy verdim ,işçiyim enflasyon zammı alıyoruz ama ne hikmetse enflasyon yüzde 2-3 çıkıyor her seferinde bu aynı ama piayasa almış başını gitmiş siz kimiş kandırıyorsunuz bugün patates 5-6 tl bizim milli gıdamız olan patates bu..altın,dolar,euro,benzin,pazara gitsek herşey pahalı,asgari ücretli aç bu ülkede aç..akp de kim görev alıp kim akp destekliyorsa hakkımız helal değildir ..ahirette iki elimiz yakanızda..haram olsun hepinize bu milleti süründürdünüz yazıklar olsun
kemal @ 26.04.2015 23:11:00

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

Okyanus ötesinden bir ülkenin dediği olur.Bu oyun oynanıyor şu anda.büyük oyun.
salih şen @ 26.04.2015 20:52:57

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

Ali İnci gibi çok çalışkan fırtına gibi ve herkesin tanıdığı bu şehrin en sevilen adamı Ali İnciyi 5 .sıraya koyan akepe good by
adnan bey @ 26.04.2015 20:14:44

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

anketör ... arkdasım her gördüğün haberin altına kopyala yapıştır aynı yorumu yapıyosun o akdar iddalysan gel neyin varsa basalım koyalım ortaya ya çocuksun yada safın tekisin
sofi @ 26.04.2015 20:09:31

Saadet BBP ittifakı 3 partiyi zorluyor!

25 kişilk aileyiz 3 secimdir akpye oy verdik ama artık bitti parselcilere israfcılara aksaraya oy yok oylarımız ittifaka
astra @ 26.04.2015 20:04:07

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

TEKRARLANAN ANKET DEĞİŞMEDİ ANKETE GÖRE CHP VEKİL ÇIKARAMIYOR SP BBP ORTAKLIĞI 1 VEKİL ÇIKARIYOR HDP VEKİL ÇIKARAMIYOR AKP 2 VEKİL ÇIKARIYOR MHP 4 VEKİL ÇIKARIYOR.
anketör @ 26.04.2015 18:16:45

HDP'lilerden yerel medyaya sitem

sizler çanakkale savaşını 100. yılında ermenilere fatiha okuyup hediye eden partinin adaylarımısınız.
a. rafet kızmaz @ 26.04.2015 18:07:00

Son ankete göre

TEKRARLANAN ANKETE GÖRE CHP VEKİL ÇIKARAMIYOR SP BBP ORTAKLIĞI 1 VEKİL ÇIKARIYOR HDP VEKİL ÇIKARAMIYOR AKP 2 VEKİL ÇIKARIYOR MHP 4 VEKİL ÇIKARIYOR.
anketör @ 26.04.2015 18:06:50

Milletvekili Yavuz taksici oldu

TEKRARLANAN SON ANKET YİNE DEĞİŞMEDİ YENİ SONUCA GÖRE CHP VEKİL ÇIKARAMIYOR SP BBP ORTAKLIĞI 1 VEKİL ÇIKARIYOR HDP VEKİL ÇIKARAMIYOR AKP 2 VEKİL ÇIKARIYOR MHP 4 VEKİL ÇIKARIYOR.
anketör @ 26.04.2015 18:03:32

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

BEN SÜREKLİ AK PARTİYE OY VERDİM BU ANKÖTÖR SİNİRİMİ BOZDU HERKESİN DE KAFASI KARIŞTI ARKADAŞLAR BU DEFA İŞİMİZ ZOR GÖZÜKÜYOR DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ DİYORUM.DURMAK YOK YOLA DEVAM.
YAŞASIN AK PARTİ @ 26.04.2015 17:55:38

Milletvekili Yavuz taksici oldu

oo Anketor hala değişmedimi anketler :)))
murad @ 26.04.2015 17:43:35

SP-BBP ittifakının milletvekili adayları

SON ANKETE GÖRE CHP VEKİL ÇIKARAMIYOR SP BBP ORTAKLIĞI 1 VEKİL ÇIKARIYOR HDP VEKİL ÇIKARAMIYOR AKP 2 VEKİL ÇIKARIYOR MHP 4 VEKİL ÇIKARIYOR.
anketör @ 26.04.2015 17:38:35

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

Sayın anketör .Bir insan inanmadığını yazmamalıdır. yazdığınlada gülünç duruma düşmemelidir. Gerci sende haklısın ne CHP lideri nede MHP lideride hesapsiz kitapsız konuştukları için alt tabakaya bu yazılar sirayet eder. kısacası kedidir o kedi deyip filim izlemeye devam edin siz. 6 ak 1 mhp . oda MHP son dk bi hata yapmazsa .
murad @ 26.04.2015 17:38:14

Ak Parti'de tansiyon yükseldi!

anketör@ sen de yazdığına inanıyormusun
ahmet ahmet @ 26.04.2015 17:35:59

HDP'lilerden yerel medyaya sitem

Size oy değil yaşama hakkı tanımak bile kanserli hücreye hayat hakkı tanımak gibi bişey..Siz ab ye ve abd ye ve sizi üzerimize çemkirten Siyonist lobilerine dua edin bunlarıda kullanan İngiliz lobisi onlarıda kullanan ermeniler yani sen saf kürt kardeşim zurnanın son deliğisin ve aklını başına taşımazsan sonun bu lobilerce kullanılıp devlete isyan edip sonucunda hallaç pamuğu gibi savrulan ermeni andavalları gibi olursunuz.Türk 'ün ayranı kabarmaya görsün size yaşama hakkı tanımak bile zararlıyken utanmadan gazi şehid meclisini habis muhteves fikirlerinize kirlecetecksiniz...Hadi ordan ruh laçkası insan müsveddeleri pislikler...Şansınızı zorlamayın sabrımızı taşırmayın...Dinimizce yol kesen devlete isyan eden eşkıyanın katli vaciptir..
abdi aciz @ 26.04.2015 15:52:39

HDP'lilerden yerel medyaya sitem

sakaryadan bölücülere oy yok!
voltron @ 26.04.2015 15:46:45