Anasayfa - Seçim 54 - Sakarya 2011 Seçim Portalı

Aday adayı olmanın zorluğu!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin milletvekilliği aday adaylığının kabul görmemesi Ak parti delegelerinde yarattığı hayal kırıklığı salona yansıdı. Aday adayları boş salona konuştular.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Sakarya Ak partiden milletvekili aday adayları Hendek belediyesi sosyal tesislerinde Hendek Ak parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen tanıtım törenine katılan 53 milletvekilliğine namzet adaylar kendilerini Ak parti delegelerine tanıtmak için uğraş verdiler.

Hendek Ak parti ilçeteşkilatınca hazırlanan törende ilçe başkanı Şenay Sakal delege ve adaylara yönelik yaptığı konuşmasında birlikteliğe vurgu yaparak, şunları söyledi
"Bu teşkilat dün nasıl çalıştıysa bu günde aynı şekilde çalışmalarını sürdürmektedir." Diyerek genel merkezden almış olduğu izlenimlerini paylaştı. Sakal, " Milletvekili olmak isteyen aday adayları , ama bürokrasiden ol , ama ticaret hayatından ol, ama siyasetten ol ne olursan ol bu ülkeyi idare eden seçilmiş insanların olduğu ortamda olmak mı istiyorsun,inancına göre, fikrine göre tarzını tavrını seç hangi teşkilata gönül vereceksen o çizgide çalışan insanlarla muhabbetini,sohbetini,kendini onlara tanıtmayı imar et." Diyerek kendini tanıttı. Sakal, milletvekilleri namzetlerine kopya verircesine " ben Şenay sakal. 10 yıldır Hendek Ak parti ilçe başkanlığını yapıyorum. Hiçbir yere aday olmadım. Olmayı da düşünmüyorum bana bu partide verilen görev , bu partide verilen yetki neyse onları yapmaya razıyım. O şekilde de genel başkanıma, başbakanıma hizmet etmede sonuna kadar varım. Hendek teşkilatı da bu düsturla tamamı , gençliğinden hanımlar komisyonuna, mahalle ve köy temsilcilerine,delegelerine kadar hepsi aynı düsturla devam etti." Diyen Sakal, hendek belediye başkanı Ali İnci ile birlikte üç dönemdir karşılıklı anlayış, saygı ve sevgi erçevesinde görev yapmak bana nasip oldu. Bu hepimiz için gurur vericidir. Değerli dostlar değerli Ak parti kadroları, bunları söylemememin nedenleri , burada aday adayı olarak bulunan insanlar şunu unutmayalım ki bir kere hepimiz bu ülkenin, tek vatanın,tek bayrağın altındayız. Mevcut vekillerimiz bu ülkenin başbakanına adam gibi hizmet ettiler yani kıvırmadılar. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Rabbim başbakanımıza kolaylıklar versin bu kadrolara da başarılar ihsan eylesin.Şu camiada çakıl taşları kopmadı kopmayacaktır. Bizler kimlerin aday olacağını bilmiyoruz. Bizlere sunulduğu kadarıyla genel merkezimize diyeceğiz ki bunlar bizim gönlümüzde bu kadar yer edindiler, biz böyle düşünüyoruz" diyeceklerini ifade ederek sunulan milletvekilliği listelerine 7 kişiyi yazmakla mükellefiz, bugün 53 milletvekili aday adayımız var bunların 49'u yeni aday adayı. Bu değerlendirmenin içersinde mevcut milletvekilleri yok. O yüzden biz Hendek teşkilatı olarak Hendeğimizi kim temsil edecek ise belli etmemiz lazım. Diğeri Sakarya'dan Ankara'ya giderken Sakarya'nın tamamını nasıl kucaklayacak, bir milletvekili portföyünü gördüğünü sıralaması lazım. Bu listeyi sadece Hendekli milletvekili aday adayları ile dolduracak olursan bu listeyi kimse kaale almaz. Öyleyse Hendek den gönlünüze koyduğunuz bir yada iki adayı yazın fazlasını yazmayın.Çünkü biz sakaryanın milletvekili aday adaylarından, bunlar Sakaryayı temsil etsinler diye liste oluşturacağız. O yüzden bunlara dikkat edelim."dedi.

Şenay Sakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bir aday adayı ben listeye giremedim diyerek bu teşkilatların peşinde adam gibi durmazsa, adam gibi koşmazsa, benim aday yapılıp yapılmamam önemli değil ben buradayım demezse, şu gariban Hendek ilçe başkanı kadar eğer bu ak partisini itelemezse kusura bakmasın o bu teşkilatta hiçbir zaman teveccüh bulmaz. Biz bu teşkilatın , bu halkın hamalıyız. İnşallah yapacağımız temayül yoklaması ülkemize,sakaryamıza ve Hendeğimize hayırlara vesile olur. Seçilecek insanlar bu ülkeye iyi hizmet ederler, daha güzel bir anayasa ile daha güçlü bir Türkiye'de hep birlikte şu anda bizlerin yarın çocuklarımızın yaşamasına vesile olur."

Konuşmanın ardından divan kurulunun yerini almasıyla aday adayı olam milletvekilleri tek tek salona alınarak kendilerini tanıtan 3 dakikalık konuşma süreleri sonunda salondan ayrıldılar.

Milletvekili aday adaylarından bir çoğu kendini tanıtmak yerine partinin politikalarına, bir kısım aday adaylarıda hendek Belediye başkanı ali inci'ye methiyeler düzerek, bir kısmı hendek Ak parti teşkilat başkanına ve teşkilat üyelerine methiyeler düzerek delegelerden destek isterlerken bazı aday adaylarının mikrofonda heyecanlandıkları ve kendilerini anlatmada yetersiz kaldıkları görüldü.

Mikrofon hakimiyeti olan bazı adaylar delegelere kendilerini çok iyi tanıtmanın yanında sakarya'yı Ankara'da temsil edebilecek kabiliyette olduklarını, düşündükleri projeleri ortaya koydular.

Konuşmacılar genellikle boş salona hitap ederlerken aday adayı Aysel Özdemir Alkevli hanımefendinin içli konuşması salondakileri göz yaşlarına boğdu.
Aday adaylarından hendek'li Ziya Cevherli, Aysel Özdemir Alkevli,Şenol Morgül,Şenol Cebeci,sevda Yılmaz,Sevda Gürsel konuşmalarıyla dikkat çeken isimler oldular.
Haber Tarihi : 18 Mart 2011 Cuma

Yorumlar

Bıçkıdere sorunu mecliste

MHP Milletvekili Prof. Münir Kutluata Akyazı- Bıçkdere’de yaşanan ve bölge halkını zor durumda bırakan olayları TBMM kürsüsüne taşıdı...

Ak Parti'de heyecanlı bekleyiş başladı

AK Parti’de İl Başkanlığı adaylığı için Ankara’ya çağırılan 5 isim Başbakan Ahmet Davutoğlu ile son kez görüşmek üzere Ankara’ya davet edildiler...

CHP'de beklenen atama yapıldı!

Cumhuriyet Halk Partisinde Oğuz Curoğlu'nun görevden alınmasıyla boşalan kimin atanacağı sorusu akşam saatlerinde cevabını buldu....

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Ak Parti'de il başkanlığı için son viraja girildi. Ak Parti Genel Merkezi 5 ismi Ankara'ya çağırdı....

Başbakan Davutoğlu hareketliliği başladı...

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı ziyaretinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı il kongresi için konuştu..

Sezai Akyol'dan imalı sözler...

Ak Parti'de son gelişmelerin ardından İl Başkan Adaylığı için Levent Samrıoğlu ismi öne çıkarken, Sezai Akyol'un sosyal medyadaki paylaşımları da dikkat çekti..

Mahmut Tandoğan 'Aday adayıyım' dedi

Haziran 2015’te yapılacak genel seçimler için Sakarya dan milletvekili aday adayı olan Mahmut Tandoğan , Ak Parti Hendek İlçe yönetiminin haftalık toplantısına katılarak kendini tanıttı..

Başkan İnci toplantı için Mersin'e gitti

Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcı Ali İnci, Mersin'e gitti...

Ak Parti'de aday adayı olarak bu isimler konuşuluyor

AK Parti'de il başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala kulislerinde milletvekili aday adaylığı için isimleri konuşanlar.....

Uncuoğlu için anket yapıldı!

AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu haziran ayında yapılacak olan genel seçimde milletvekili adaylığı düşüncesi nedeniyle, il başkanlığına aday olmayacağını açıklamıştı..

Önce 2015 seçimleri sonra il kongresi

Cumhuriyet Halk Partisinde Oğuz Curoğlu'nun görevden alınmasının ardından parti meclisinin '2015 seçimlerine hazırlayacak il başkan ataması yapılması yönündeki tavsiye kararı' üzerine il başka..

Toçoğlu; '11 isim kardeşimizdir'

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 7 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek AK Parti Sakarya İl Kongresi ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu...

Son Yorumlanan Haberler

Ak Parti'de heyecanlı bekleyiş başladı

Başkan Süleyman ÖZMEN ama yinede iyi olan kazansın
Ali ahmet @ 29.01.2015 19:51:03

Bıçkıdere sorunu mecliste

Tarım alanlarımız ve ormanlarımız kontrolsüzce sermayeye peşkeş çekiliyor. Doğal kaynaklarımız heba ediliyor. Bunu gündeme getiren muhalefet aklı evvellerce bilgisizlikle suçlanıyor. Toprak koruma kurulundaki sorumluluk sahibi üyenin de başına gelenler ortada. Kul bilmezse değerini yaradan bilir kulunun niyetini.
alper sevim @ 29.01.2015 19:48:31

Ak Parti'de heyecanlı bekleyiş başladı

Sezai Başkan.
serdivan @ 29.01.2015 19:22:25

Ak Parti'de heyecanlı bekleyiş başladı

Fotoğraf kendini gösteriyor . Iki kişiden biri iyi bakınız lütfen . Sezai Akyol - Süleyman Özmen
Ikisinden biri @ 29.01.2015 19:09:58

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Bence Davut TERZiOĞLU olmalı.Hakkı iade edilmeli.
abdullah birisi @ 29.01.2015 18:17:29

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Sayin Fevzi kılıç bey teşkilatları toparlamaya birlikteliği kırgınlık giderecek yegane isim olarak davet edilmiştir inşallah.
ibrahim yilmaz @ 29.01.2015 17:57:42

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

partinin için de çete kurulmuş. Sezai Akyol a desteğimız sonsuzdur
Kaynarcali54 @ 29.01.2015 17:56:04

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Fatih Gıcır????
dhgdr @ 29.01.2015 17:46:07

Ak Parti'de aday adayı olarak bu isimler konuşuluyor

1 - FATIH GICIR 2 - FATIH KICIR 3 - FATIH GIÇIR 4 - FATIH KIÇIR 5 - SUPRIZ 6 - SUPRIZ 7 - SUPRIZ
dhgdr @ 29.01.2015 17:45:18

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Sakarya gibi kozmopolit her ilden ülkenin her yerinden ve dağılan osmanlı'nın yadigarı balkanlardan insanlarımızın yaşadığı şehirde memleketçilik nedir? Yapılan bu sığ davranışlar şehre zarar verir TC vatandaşı olan, hakkıyla hizmet edeceğine inanılan, başarılı insan kim ise o olsun. Bırakın artık şu eski türkiyenin laflarını yok şuralı yok buralı böyle diye diye kaliteli ne kadar çok insan kaybetti bu şehir bir bakın etrafa. Saygılar.
kozmopolit @ 29.01.2015 16:32:25

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Akparti icin en hayirli isim sezai akyol abimizdir allah yolunu acik etsin allah utandirmSin insallah
murat yilmaz @ 29.01.2015 16:17:10

CHP'de beklenen atama yapıldı!

Ayça hanımla ilgili bir gerceği anlatıyorum canlı şahidim karalar köyü muhtarı Kocaali mevlüt kaşdır.Geçen milletvekili seçimlerinde miting alanında seçim araçları boşuna duruyordu.Mevlüt bana abi ben ayça hanıma diyeyim seçim araçlarını gezdirtir dedi ayça hanıma gitti dedi ayça hanım bana ne deyip Mevlüdü kovdu yalanmı ayça hanım mevlüt bu iş yalan diyemez.Bunu ayça hanımla her karşılaşmamızda yüzüne vuracağım.Kayyum başı cengiz yeğenim kocaali ilçe başkanlığından istifa edince meğer Karasu içe başkanımıza CHP den birşey olmaz ve bunun için istifa etmiş.meğer Ecevit KELEŞ e çamur atmış Nurhan hanım canlı şahittir bana Harun abi bu iş böyle dedi düşünün bu arkadaş bize kayyum başı oldu inşahlah sabırla tüm bunlardan kurtulacağız.ya sabır
Harun AZDEROĞLU @ 29.01.2015 15:48:43

Ak Parti'de aday adayı olarak bu isimler konuşuluyor

Ersin Taranığlu yeniden Sakaryada Ak Parti tarafından aday gösterilecektir.
av34 @ 29.01.2015 15:11:49

Uncuoğlu için anket yapıldı!

basarısız ve soğuk bırı aslında bımerede basvurmalı dıyalog sıfır sahte gulucuk konusmalar halkın ıcınden halkın ıstedığı ve gecmısıyle goz dolduran gelecekte umut veren bır ıl baskanı ıstıyoruz kapıları herkese acık bır sıyasetcı ıstıyoruz
hasancan @ 29.01.2015 14:28:21

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

fevzi beyin başkan olmasını istreim tecrübeli
ibrahim çaylan @ 29.01.2015 13:59:38

CHP'de beklenen atama yapıldı!

Ayça arkadaşıma başarılar diliyorum. Yıllardır siyasetin içinde, her zaman aktif rol alan bir kadın kendisi.. Her görevi gibi başkanlık görevini de başarı ile yürüteceğine eminim.. Yorumlara baktığımda bu görevlendirmenin adı lazım değil bir vekil tarafından sanki ona sunulduğu gibi izlenim içinde bazı kişiler.. Buna katılmıyorum. Ayça, o kişi gibi onlarca vekili cebinden çıkarabilecek her türlü bilgi birikimine sahiptir. Dilerim bu partiye gönül veren, aktif rol alan herkes kendisine destek olur.. Yolun açık olsun arkadaşım..
Nurdan Kınalı @ 29.01.2015 13:58:11

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

BENCE DİYORUM ARKADAŞLAR; BU OLURSA İSTİFA EDERİM ŞU OLMASSA İSTİFA EDERİM DİYE KAPI KAPI DOLAŞAN KENDİ ADAMINI SEÇTİRMEK İÇİN 4-5 KİŞİYİ FASULYEDEN ADAY YAPIP AGRESİF BİRİNİ SAKARYA BAŞINA BELA ETMEYE ÇALIŞAN NEFSİ KABARMIŞ ADAMLAR HER NEKADAR BURASI CAMİ DEGİL SİYASET DİYEREK YANİ HER TÜRLÜ KATAKULLE YAPILIR DEMEK İSTEYEN İMANI KIT İNSANLAR(YARIN HUZURU MAHŞERDE HESABI BEKLER GÖRÜRSÜN İNANIYORSAN) BURADA ANLAMADIGI SAKARYANIN GELECEGİ.NEFİS O KADAR İLERLEMİŞKİ VEKİLLİK BİTSEDE GÜCÜ BIRAKMAYIZ DEMEKTE SADECE YAZIK DERİM. SONUÇ SAKARYAYI DÜZELTECEK SEZAİ OLMASSA FEVZİ BEY TOPARLAYICI OLUR DERİM.
dogan @ 29.01.2015 13:52:32

Ak Parti'de aday adayı olarak bu isimler konuşuluyor

Canım sıkıldıkça bu haberin yorumlarına bakıyorum. Siz girin beyler listeye, Siyasete renk gelir :))))
komedi @ 29.01.2015 13:30:13

Mahmut Tandoğan 'Aday adayıyım' dedi

fazla söze gerek yok buyurun size adam gibi adam gerisi teferruat yakışır sakaryaya böyle bir vekil inşallah hayırlısı
Ramazan türkoğlu @ 29.01.2015 13:15:50

İşte Ak Parti'de Ankara'ya çağrılan isimler

Akparti 2023'ü hedefliyorsa, buraya taşıyacak tek isim FEVZİ KILIÇ,tır.
hakan gündoğar @ 29.01.2015 13:02:12