Anasayfa - Seçim 54 - Sakarya 2011 Seçim Portalı

Aday adayı olmanın zorluğu!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin milletvekilliği aday adaylığının kabul görmemesi Ak parti delegelerinde yarattığı hayal kırıklığı salona yansıdı. Aday adayları boş salona konuştular.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Sakarya Ak partiden milletvekili aday adayları Hendek belediyesi sosyal tesislerinde Hendek Ak parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen tanıtım törenine katılan 53 milletvekilliğine namzet adaylar kendilerini Ak parti delegelerine tanıtmak için uğraş verdiler.

Hendek Ak parti ilçeteşkilatınca hazırlanan törende ilçe başkanı Şenay Sakal delege ve adaylara yönelik yaptığı konuşmasında birlikteliğe vurgu yaparak, şunları söyledi
"Bu teşkilat dün nasıl çalıştıysa bu günde aynı şekilde çalışmalarını sürdürmektedir." Diyerek genel merkezden almış olduğu izlenimlerini paylaştı. Sakal, " Milletvekili olmak isteyen aday adayları , ama bürokrasiden ol , ama ticaret hayatından ol, ama siyasetten ol ne olursan ol bu ülkeyi idare eden seçilmiş insanların olduğu ortamda olmak mı istiyorsun,inancına göre, fikrine göre tarzını tavrını seç hangi teşkilata gönül vereceksen o çizgide çalışan insanlarla muhabbetini,sohbetini,kendini onlara tanıtmayı imar et." Diyerek kendini tanıttı. Sakal, milletvekilleri namzetlerine kopya verircesine " ben Şenay sakal. 10 yıldır Hendek Ak parti ilçe başkanlığını yapıyorum. Hiçbir yere aday olmadım. Olmayı da düşünmüyorum bana bu partide verilen görev , bu partide verilen yetki neyse onları yapmaya razıyım. O şekilde de genel başkanıma, başbakanıma hizmet etmede sonuna kadar varım. Hendek teşkilatı da bu düsturla tamamı , gençliğinden hanımlar komisyonuna, mahalle ve köy temsilcilerine,delegelerine kadar hepsi aynı düsturla devam etti." Diyen Sakal, hendek belediye başkanı Ali İnci ile birlikte üç dönemdir karşılıklı anlayış, saygı ve sevgi erçevesinde görev yapmak bana nasip oldu. Bu hepimiz için gurur vericidir. Değerli dostlar değerli Ak parti kadroları, bunları söylemememin nedenleri , burada aday adayı olarak bulunan insanlar şunu unutmayalım ki bir kere hepimiz bu ülkenin, tek vatanın,tek bayrağın altındayız. Mevcut vekillerimiz bu ülkenin başbakanına adam gibi hizmet ettiler yani kıvırmadılar. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Rabbim başbakanımıza kolaylıklar versin bu kadrolara da başarılar ihsan eylesin.Şu camiada çakıl taşları kopmadı kopmayacaktır. Bizler kimlerin aday olacağını bilmiyoruz. Bizlere sunulduğu kadarıyla genel merkezimize diyeceğiz ki bunlar bizim gönlümüzde bu kadar yer edindiler, biz böyle düşünüyoruz" diyeceklerini ifade ederek sunulan milletvekilliği listelerine 7 kişiyi yazmakla mükellefiz, bugün 53 milletvekili aday adayımız var bunların 49'u yeni aday adayı. Bu değerlendirmenin içersinde mevcut milletvekilleri yok. O yüzden biz Hendek teşkilatı olarak Hendeğimizi kim temsil edecek ise belli etmemiz lazım. Diğeri Sakarya'dan Ankara'ya giderken Sakarya'nın tamamını nasıl kucaklayacak, bir milletvekili portföyünü gördüğünü sıralaması lazım. Bu listeyi sadece Hendekli milletvekili aday adayları ile dolduracak olursan bu listeyi kimse kaale almaz. Öyleyse Hendek den gönlünüze koyduğunuz bir yada iki adayı yazın fazlasını yazmayın.Çünkü biz sakaryanın milletvekili aday adaylarından, bunlar Sakaryayı temsil etsinler diye liste oluşturacağız. O yüzden bunlara dikkat edelim."dedi.

Şenay Sakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bir aday adayı ben listeye giremedim diyerek bu teşkilatların peşinde adam gibi durmazsa, adam gibi koşmazsa, benim aday yapılıp yapılmamam önemli değil ben buradayım demezse, şu gariban Hendek ilçe başkanı kadar eğer bu ak partisini itelemezse kusura bakmasın o bu teşkilatta hiçbir zaman teveccüh bulmaz. Biz bu teşkilatın , bu halkın hamalıyız. İnşallah yapacağımız temayül yoklaması ülkemize,sakaryamıza ve Hendeğimize hayırlara vesile olur. Seçilecek insanlar bu ülkeye iyi hizmet ederler, daha güzel bir anayasa ile daha güçlü bir Türkiye'de hep birlikte şu anda bizlerin yarın çocuklarımızın yaşamasına vesile olur."

Konuşmanın ardından divan kurulunun yerini almasıyla aday adayı olam milletvekilleri tek tek salona alınarak kendilerini tanıtan 3 dakikalık konuşma süreleri sonunda salondan ayrıldılar.

Milletvekili aday adaylarından bir çoğu kendini tanıtmak yerine partinin politikalarına, bir kısım aday adaylarıda hendek Belediye başkanı ali inci'ye methiyeler düzerek, bir kısmı hendek Ak parti teşkilat başkanına ve teşkilat üyelerine methiyeler düzerek delegelerden destek isterlerken bazı aday adaylarının mikrofonda heyecanlandıkları ve kendilerini anlatmada yetersiz kaldıkları görüldü.

Mikrofon hakimiyeti olan bazı adaylar delegelere kendilerini çok iyi tanıtmanın yanında sakarya'yı Ankara'da temsil edebilecek kabiliyette olduklarını, düşündükleri projeleri ortaya koydular.

Konuşmacılar genellikle boş salona hitap ederlerken aday adayı Aysel Özdemir Alkevli hanımefendinin içli konuşması salondakileri göz yaşlarına boğdu.
Aday adaylarından hendek'li Ziya Cevherli, Aysel Özdemir Alkevli,Şenol Morgül,Şenol Cebeci,sevda Yılmaz,Sevda Gürsel konuşmalarıyla dikkat çeken isimler oldular.
Haber Tarihi : 18 Mart 2011 Cuma

Yorumlar

Bahçeli'den teşkilatlara 5 sayfalık genelge

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli teşkilatlara bir genelge gönderdi...

Sakarya sizinle gurur duymuyor!

İşte kolay kolay bir Belediye Başkanı’nın yapmayacağı dik duruşu burada Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk yapmış ve 300 bin lira ceza kesmiş...

MHP dava açtı: "O arsa satışı iptal edilsin!"

Milliyetçi Hareket Partisi, Karasu Belediyesi’ne ait bir arsanın Gaziemirli bir mali müşavire usulsüz şekilde satıldığı gerekçesiyle satışın iptal edilmesi için İdare Mahkemesi’ne da..

Taşkent'ten TBMM başkanına tepki

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sözleriyle başlayan Laiklik tartışmanın ardından Sakarya CHP İl Başkanı Ayça Taşkent açıklama yaparak Meclis başkanı Kahraman'ı eleştirdi...

Bilgehan Doğru Hatay’da

AK Parti 25. Dönem Milletvekili Adayı olan Bilgehan Doğru, Hatay’ın Reyhanlı İlçesindeki 160 Yetimin eğitim gördüğü Hamza Hürol Yetimler Okulu’nu ziyaret ederek çocuklarla ilgilendi...

MHP Sakarya'da mahkeme sessizliği

Bundan birkaç ay öncesine kadar her hafta, Çarşamba günleri yaptığı basın toplantıları ile il gündemi değerlendiren MHP İl Teşkilatı’nde ki sessizlik merak konusu oldu..

Ferizli Belediyesi o iddialara cevap verdi!

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, MHP Ferizli Denetim Komisyonu Üyesi Ali Tenha'ın gündeme getirdiği o iddialarla ilgili bu açıklamayı yaptı...

Büyükşehirde kim hangi komisyona seçildi?

Büyükşehir Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısında Meclis Başkanvekilleri, meclis katipleri, encümen ve komisyon üyelerinin de seçimi yapıldı..

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

Türkiye'den kaçarak Fransa'da yaşayan Sakaryalı Cem Uzan, Twitter'dan Sakaryaya olan özlemini paylaşımlar yapıyor.....

Yavuz'a: 'Açıklamasını neye dayandırıyor?'

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un Sakarya Bölge Adliyesi 'kapatılmayacak' açıklamasına böyle cevap verdi....

Bakan Soylu'ya Serdivan'da yoğun ilgi...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Serdivan İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurumsal yapısı itibarıyla ortaya koyduğu süreçler..

İşte Özkoç'un yeni görevi

CHP Milletvekili Engin Özkoç, genel başkan başdanışmanlığı görevine getirildi...

Son Yorumlanan Haberler

Ak Parti'de kafaları karıştıran liste!

Doğrusu ben Ankaraliyim ve Sakarya ya misafir olarak gelmiştik.Carsida dolasiyordu. Bir Ankaralı olarak biz böyle halka yakın vekil gòrmedik,Sakaryalılar çok şanslı. Ben bir hocayım ve halka yaklaşımı samimiyeti insanlara verdiği değer çok ortada. Sizlerin de bunu takdir edebilmesiniisterdik. Biz Ankaraya böyle vekil isteriz.
Zeynep Can @ 26.05.2016 19:27:16

ADA AVM'de güvenlik rezaleti!

ada avm de lotto ayakkabı magazası beş para etmez magaza bile denemez aykakabı kusurlu adam diyorki 2. gün gez gez gel yazık seyyar sebze arabasında terlik satarken avm ye dükkan açarsan olacagı bu suratına bile bakmaz tavsiye etmiyorum herşey satana kadarmı sahibine alırken sanki vuruyor gibi dediğimde kısa zamanda gelirsen hallederiz diyor sonra 2. gün gez gez gel ouyor hakkımı helal etmiyorum
mağdur müşteri @ 14.05.2016 12:16:41

MHP dava açtı: "O arsa satışı iptal edilsin!"

Başka yerlerin satışı içinde ihale açılmış. Onların da takip edilmesi ricasıyla. Köylerden bu araziler gelmeseydi ne satacaklardı acaba.
Osman @ 29.04.2016 14:00:54

MHP dava açtı: "O arsa satışı iptal edilsin!"

Karasudaki peşkeş e dur diyebilen yada mücadele eden MHP li meclis üyelerini tebrik ediyorum..
Mustafa Keskin @ 29.04.2016 12:02:07

Bilgehan Doğru Hatay’da

çok önemli bir haber sag olun
serdivan @ 23.04.2016 11:56:36

Ferizli Belediyesi o iddialara cevap verdi!

GÜZEL İLÇENİN GELDİĞİ DURUMA BAK.YATIRIMLAR YAPILANLAR YAPILACAKLAR YAPILMASI GEREKENLER KONUŞULMASI GEREKİRKEN ŞİMDİ ŞÖYLE OLDU BÖYLE OLDU.İDDİA EDEN MECLİSTE ÜYE VE HER KOMİSYONDA BİR MUHALEFET PARTİ ÜYESİ VARDIR. ŞİMDİ İLĞİLİ BAŞKAN ÇIKIP BİZDEN 3 DÖNEM ÖNCE SİZ VARDINIZ VE SEN MECLİS ÜYESİ İDİN BUNLAR NE DERSE YADA BUNLARI NASIL YAPTINIZ BELEDEİYE BAŞKANI SİZDEN VE MECLİS ÜYELERİ SİZDEN DERSE SİZ NE CEVAP VERECEKSİNİZ.GÜZEL İLÇEYE HİZMET İÇİN YARIŞIN GERİSİNİ KANUN VE KURALLAR HÜKMÜNDE MAHKEMELER VERİRİR.
Bir_bilirkişi @ 15.04.2016 10:53:26

Ferizli Belediyesi o iddialara cevap verdi!

ahmet başkan şuana kadar suçlandığı tüm meselelerden mahkemece aklanmıştır. ferizlide ciddi bir oyun var. ahmet soğuku ne zaman suçlasalar araştırılması için mahkemeye veriyor hepsinden de aklanıyor. oyuna gelmeyin. bunlar hizmetleri engellemek için yapılan oyunlardır.
mahmut gultekin @ 15.04.2016 10:28:15

Ferizli Belediyesi o iddialara cevap verdi!

SEN NE YAPTIN AHMET NEDİR BU REZALET. İSTİFA ET...
SAKARYALI @ 14.04.2016 19:14:22

Başkan seçilemedi Ama fen işleri müdürü oldu!

Madem oyle normal yazalim.Degerli ersin baskan yeni goreviniz hayirli ugurlu olsun.Ferizli halkinada faydali olacaginiza eminim.Tekrar hayirli olsun.
Dursun DUMAN @ 07.04.2016 23:26:19

Başkan seçilemedi Ama fen işleri müdürü oldu!

Can dostumuz,can abimiz ve elif gibi dik duran buyugume hayirli ugurlu olsun.Ben biliyorum kendiside biliyor durus allaha karsi saglam olursa camurlasmis taslar mermi saganagi gibi uzerine yagar.Bu yol hak yoluve dertlilerin yolu ,bu yol yuksek gerilim yolu herkesin girip yurume cesareti gosteremeyecegi yol.Biz onu ,o bizi biliyor aramizda olani zaten allah biliyor gerisi sanallasmis bir orumcek agi.TEKRAR HAYIRLI OLSUN CAN ABIM GORUSMEK UZERE saygilar .Hep yaninda oldugumu unutma bizim aramizdaki pamuksal dostluk degil hakikate gidecek celikten bir yoldur.Seni ve seni seven herkesi allaha emanet ederken gorevinde basarilar dilerim.
Dursun DUMAN @ 06.04.2016 21:27:50

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

ya bırakın bu boş konuşmaları Adam en azından Sakarya lıydı ve Sakarya lıya çok yakındı. sanane motorolayı dolandırmışsa yahudiye parmak atmışsa. tamam yaptığı yanlışlar var ama şuan devletin başında olup gemi filoları kuranlara paraları vakıf adı altında çalanlara ve hala hala başta tuttuklarınıza göre adamdı ADAM.... İşinize geleni konuşup işinize gelene bakıyorsunuz bırakın boş muhabbeti..
Emin @ 28.03.2016 13:24:08

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

Kazık yemeye alışmış milletim nasıl da halinden memnun. Halkın milyarlarca lirasını sistematik hilelerle yemiş insanları kuru hemşehricilik yapıp körü körüne savunanları görünce halimize acıyorum. Biraz araştırın kardeşim. Bunu AKP'yi desteklemeyen biri olarak söylüyorum.
Dürüst @ 22.03.2016 22:48:40

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

kaya bilir; hiçbir şey bilmediğin çok belli, kardeşim ne istihdam'ı ne vergi ödemesi, adam yüzyılın dolandırıcısıydı, en basit medya'ya yansıyan hatırlayacağın bir kaç örnek vereyim; -Futbol maç yayınlarını satın aldı tele on milyonlarca abone yaptı, federasyon'a para ödemedi, milletin dekoder'leri elinde patladı. -motorola'ya 1 milyar dolar kazık attı, -adabank ve imar bankası'nın içini boşalttı. vs,vs,vs, kardeşim babası kemal uzan'ın yakın zamana kadar yaptığı müteahhitlik hizmetlerinden devleti zarara uğrattığı için mahkemeleri sürüyordu, şimdi belki zaman aşımına uğramıştır. bir şey yanlışsa her yerde yanlıştır kardeşim, hala adamın neyini savunuyorsunuz?
boyacı @ 21.03.2016 23:14:57

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

cok canı çektiyse paris banliyölerine dönercilerin yanına açsın bitane..:)
yorumsuz @ 21.03.2016 15:33:58

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

Peki sonrası mı? AKP zirveleri hemen iki ayrı anket yaptırdı... Sonuç benzerdi... Ve hemen düğmeye basıldı. Önce ÇEAŞ ve Kepez, akabinde banka operasyonları yapıldı. Kemal bey yurt dışına kaçmak zorunda kaldı, derken Uzan ailesinin malları satıldı ve ABD?li Motorola?ya da parası anında ödendi. Cem Uzan için malum davalar açıldı ve o davalarından birinden ceza alma noktasına geldiğinde yurt dışına kaçtı. Uzan ailesinin çöküşünün kısa hikayesi budur. Kuşkusuz bu süreçte ABD tarafından AKP gibi Aydın Doğan medyası da Cem Uzan?ın imha edilmesi olayında kullanılmıştır. Peki Cem Uzan, bütün bu gelişmeleri hiç mi görmedi ve tedbir almadı? Gördü ama yanlış mihmandarlarla yanlış kapılara kapılandı! Uzan?a yakın çalışma çevresinden birileri istisnasız her gün ?Haftaya darbe olacak? türü haberler götürüyordu. Cem bey buna inandı.
kaya bilir @ 21.03.2016 11:41:10

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

MedyaPolisi: Sebahattin Önkibar / Yeniçağ ABD Ankara Büyükelçiliği siyasi müsteşarı, AKP zirvelerinden randevu talep etti. Kamuoyundan saklanan bu görüşmede siyasi müsteşar, ABD Elçiliğinin yaptığı geniş tabanlı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını sundu ve şunları söyledi: ?Cem Uzan?ın, bugün seçim yapılırsa oyu yüzde 21.. Bunun henüz kendisi bile farkında değil. Bu durum ortaya çıkarsa AKP grubunu hem imajı hem de para gücü ile çözebilir.Dahası iş dünyası ve medyanın bir bölümünü arkasına alabilir.Biz Cem Uzan gibi, kendi başına buyruk, maceracı ultra milliyetçi bir ismin Türkiye?nin başına geçmesini çok tehlikeli buluyoruz. Bu itibarla size Cem Uzan için hemen tedbir alın diyoruz.? http://www.medyapolisi.com/medyahaberim/yasam/uzan_in
kaya bilir @ 21.03.2016 10:21:58

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

MedyaPolisi: Sebahattin Önkibar / Yeniçağ Birkaç ay geçmedi, ABD Ankara Büyükelçiliği siyasi müsteşarı, AKP zirvelerinden randevu talep etti. Kamuoyundan saklanan bu görüşmede siyasi müsteşar, ABD Elçiliğinin yaptığı geniş tabanlı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını sundu ve şunları söyledi: - ?Cem Uzan?ın, bugün seçim yapılırsa oyu yüzde 21.. Bunun henüz kendisi bile farkında değil. Bu durum ortaya çıkarsa AKP grubunu hem imajı hem de para gücü ile çözebilir... Dahası iş dünyası ve medyanın bir bölümünü arkasına alabilir... Biz Cem Uzan gibi, kendi başına buyruk, maceracı ultra milliyetçi bir ismin Türkiye?nin başına geçmesini çok tehlikeli buluyoruz. Bu itibarla size Cem Uzan için hemen tedbir alın diyoruz.?
kaya bilir @ 21.03.2016 10:12:03

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

Birkaç ay geçmedi, ABD Ankara Büyükelçiliği siyasi müsteşarı, AKP zirvelerinden randevu talep etti. Kamuoyundan saklanan bu görüşmede siyasi müsteşar, ABD Elçiliğinin yaptığı geniş tabanlı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını sundu ve şunları söyledi: - ?Cem Uzan?ın, bugün seçim yapılırsa oyu yüzde 21.. Bunun henüz kendisi bile farkında değil. Bu durum ortaya çıkarsa AKP grubunu hem imajı hem de para gücü ile çözebilir... Dahası iş dünyası ve medyanın bir bölümünü arkasına alabilir... Biz Cem Uzan gibi, kendi başına buyruk, maceracı ultra milliyetçi bir ismin Türkiye?nin başına geçmesini çok tehlikeli buluyoruz. Bu itibarla size Cem Uzan için hemen tedbir alın diyoruz.? ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNİN AKP İLERİ GELENLERİ İLE YAPTIĞI GİZLİ GÖRÜŞMEDEN
kaya bilir @ 21.03.2016 10:00:38

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

Cem Uzan 2002 genel seçimlerinde ülke genelinde % 7,25 ilimiz de ise % 25 oy alarak siyaset tarihine imzasını atmıştır eğer 2002 seçimlerinde bağımsız aday olsaydı ilimizden milletvekili seçilmesi kesindi ama yapmadı yaptığı en büyük hata da bu oldu başta ak parti olmak üzere bütün partiler kendisini tehdit olarak gördü her ne olursa olsun adamın başına bu haller gelmeseydi sakaryamıza büyük katkısı olacağı gün gibi ortadadır düşünün ki kurmuş olduğu işletmelerde on binlerce kişiye istihdam etmiş vergi vermiş bir kişiden bahsediyoruz kamu oyundan saklanan bir gerçeği sizlerle yazımın devamında paylaşmak isterim malum yazacaklar sınırlı
kaya bilir @ 21.03.2016 09:57:06

Cem Uzan'ın köfte ekmek özlemi...

BEYLER BEN İMAR BANKASINDA PARASINI 5 YIL SONRA ALAN MUDİLERDENİM.PARAMI MAHKEME KARARI İLE ALABİLDİM.ANCAK ŞUNU SÖYLEYEYİM BUGÜN İMAR BANKASI CEM UZAN TARAFINDAN TEKRAR AÇILSA PARAMI İMAR BANKASINA YATIRIRIM.CEM UZAN ADAMDIR NEDEN SAHİP MALINDA BARAJLARINDA TELEVİZYONLARINDA TELSİMDE YABANCI SERMAYE YOKTU O YÜZDEN BU GÜNLERİ GÖRDÜ EĞER ŞİRKETLERİNDE YABANCI SERMAYE ORTAKLIĞI OLSAYDI TÜRKCEL İN SAHİBİ KARAMEHMET GİBİ BÜTÜN MALLARINI YABANCI SERMAYE KAÇMASIN DİYE GERİ VERİRLERDİ.KARAMEHMETİN BÜTÜN MALLARINI NİÇİN GERİ VERDİLER YABANCI SERMAYE VAR DİYE ARKADAŞLAR UZAN AİLESİ SAKARYALIDIR SAHİP ÇIKALIM.YALANLARA İNANMAYALIM.
YÜKSEL SONGUR @ 21.03.2016 00:32:23