Anasayfa - Seçim 54 - Sakarya 2011 Seçim Portalı

Aday adayı olmanın zorluğu!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin milletvekilliği aday adaylığının kabul görmemesi Ak parti delegelerinde yarattığı hayal kırıklığı salona yansıdı. Aday adayları boş salona konuştular.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Sakarya Ak partiden milletvekili aday adayları Hendek belediyesi sosyal tesislerinde Hendek Ak parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen tanıtım törenine katılan 53 milletvekilliğine namzet adaylar kendilerini Ak parti delegelerine tanıtmak için uğraş verdiler.

Hendek Ak parti ilçeteşkilatınca hazırlanan törende ilçe başkanı Şenay Sakal delege ve adaylara yönelik yaptığı konuşmasında birlikteliğe vurgu yaparak, şunları söyledi
"Bu teşkilat dün nasıl çalıştıysa bu günde aynı şekilde çalışmalarını sürdürmektedir." Diyerek genel merkezden almış olduğu izlenimlerini paylaştı. Sakal, " Milletvekili olmak isteyen aday adayları , ama bürokrasiden ol , ama ticaret hayatından ol, ama siyasetten ol ne olursan ol bu ülkeyi idare eden seçilmiş insanların olduğu ortamda olmak mı istiyorsun,inancına göre, fikrine göre tarzını tavrını seç hangi teşkilata gönül vereceksen o çizgide çalışan insanlarla muhabbetini,sohbetini,kendini onlara tanıtmayı imar et." Diyerek kendini tanıttı. Sakal, milletvekilleri namzetlerine kopya verircesine " ben Şenay sakal. 10 yıldır Hendek Ak parti ilçe başkanlığını yapıyorum. Hiçbir yere aday olmadım. Olmayı da düşünmüyorum bana bu partide verilen görev , bu partide verilen yetki neyse onları yapmaya razıyım. O şekilde de genel başkanıma, başbakanıma hizmet etmede sonuna kadar varım. Hendek teşkilatı da bu düsturla tamamı , gençliğinden hanımlar komisyonuna, mahalle ve köy temsilcilerine,delegelerine kadar hepsi aynı düsturla devam etti." Diyen Sakal, hendek belediye başkanı Ali İnci ile birlikte üç dönemdir karşılıklı anlayış, saygı ve sevgi erçevesinde görev yapmak bana nasip oldu. Bu hepimiz için gurur vericidir. Değerli dostlar değerli Ak parti kadroları, bunları söylemememin nedenleri , burada aday adayı olarak bulunan insanlar şunu unutmayalım ki bir kere hepimiz bu ülkenin, tek vatanın,tek bayrağın altındayız. Mevcut vekillerimiz bu ülkenin başbakanına adam gibi hizmet ettiler yani kıvırmadılar. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Rabbim başbakanımıza kolaylıklar versin bu kadrolara da başarılar ihsan eylesin.Şu camiada çakıl taşları kopmadı kopmayacaktır. Bizler kimlerin aday olacağını bilmiyoruz. Bizlere sunulduğu kadarıyla genel merkezimize diyeceğiz ki bunlar bizim gönlümüzde bu kadar yer edindiler, biz böyle düşünüyoruz" diyeceklerini ifade ederek sunulan milletvekilliği listelerine 7 kişiyi yazmakla mükellefiz, bugün 53 milletvekili aday adayımız var bunların 49'u yeni aday adayı. Bu değerlendirmenin içersinde mevcut milletvekilleri yok. O yüzden biz Hendek teşkilatı olarak Hendeğimizi kim temsil edecek ise belli etmemiz lazım. Diğeri Sakarya'dan Ankara'ya giderken Sakarya'nın tamamını nasıl kucaklayacak, bir milletvekili portföyünü gördüğünü sıralaması lazım. Bu listeyi sadece Hendekli milletvekili aday adayları ile dolduracak olursan bu listeyi kimse kaale almaz. Öyleyse Hendek den gönlünüze koyduğunuz bir yada iki adayı yazın fazlasını yazmayın.Çünkü biz sakaryanın milletvekili aday adaylarından, bunlar Sakaryayı temsil etsinler diye liste oluşturacağız. O yüzden bunlara dikkat edelim."dedi.

Şenay Sakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bir aday adayı ben listeye giremedim diyerek bu teşkilatların peşinde adam gibi durmazsa, adam gibi koşmazsa, benim aday yapılıp yapılmamam önemli değil ben buradayım demezse, şu gariban Hendek ilçe başkanı kadar eğer bu ak partisini itelemezse kusura bakmasın o bu teşkilatta hiçbir zaman teveccüh bulmaz. Biz bu teşkilatın , bu halkın hamalıyız. İnşallah yapacağımız temayül yoklaması ülkemize,sakaryamıza ve Hendeğimize hayırlara vesile olur. Seçilecek insanlar bu ülkeye iyi hizmet ederler, daha güzel bir anayasa ile daha güçlü bir Türkiye'de hep birlikte şu anda bizlerin yarın çocuklarımızın yaşamasına vesile olur."

Konuşmanın ardından divan kurulunun yerini almasıyla aday adayı olam milletvekilleri tek tek salona alınarak kendilerini tanıtan 3 dakikalık konuşma süreleri sonunda salondan ayrıldılar.

Milletvekili aday adaylarından bir çoğu kendini tanıtmak yerine partinin politikalarına, bir kısım aday adaylarıda hendek Belediye başkanı ali inci'ye methiyeler düzerek, bir kısmı hendek Ak parti teşkilat başkanına ve teşkilat üyelerine methiyeler düzerek delegelerden destek isterlerken bazı aday adaylarının mikrofonda heyecanlandıkları ve kendilerini anlatmada yetersiz kaldıkları görüldü.

Mikrofon hakimiyeti olan bazı adaylar delegelere kendilerini çok iyi tanıtmanın yanında sakarya'yı Ankara'da temsil edebilecek kabiliyette olduklarını, düşündükleri projeleri ortaya koydular.

Konuşmacılar genellikle boş salona hitap ederlerken aday adayı Aysel Özdemir Alkevli hanımefendinin içli konuşması salondakileri göz yaşlarına boğdu.
Aday adaylarından hendek'li Ziya Cevherli, Aysel Özdemir Alkevli,Şenol Morgül,Şenol Cebeci,sevda Yılmaz,Sevda Gürsel konuşmalarıyla dikkat çeken isimler oldular.
Haber Tarihi : 18 Mart 2011 Cuma

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'ya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasa değişikliği için başta 30 büyükşehir olmak üzere birçok ili ziyaret edecek. Erdoğan bu ziyaretlerden biri de ilimize gerçekleştirecek..

Toçoğlu gençlere seslendi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları’nın düzenlediği Genç STK’lar buluşmasına katıldı.Toçoğlu o toplantıda gençlere seslendi..

CHP Arifiye'de referandum hazırlığı

Cumhuriyet Halk partisi Arifiye ilçe başkanlığı İlçe merkezinde referandumla ilgili tüm üyelerin katılımıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi...

Kemal Öztürk, mahalle medyasını topa tuttu...

Son dönemde muhafazakar medyaya yönelik eleştirileriyle dikkat çeken Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk, bazı yazarları ve gazeteleri bir kez daha yerin dibine soktu.....

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, TBMM Başkanlık Divanında MHP kontenjanından seçildiği görevinden istifa etti...

Özkoç: “Yüzde 70 ‘hayır’ bekliyoruz”

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Milletvekili Engin Özkoç,”Ben yüzde 70 ‘Hayır’ çıkacağına inanıyorum. Milletçe kararlıyız. Bu ülke geriye değil ileriye gidecek.” diy..

CHP'li başkana sosyal medya gözaltısı

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, sosyal medyadaki paylaşımlarından hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı...

5 bin kişi ile il danışma yapmak...

Tam Yeni Anayasa Referandumu öncesi,AK Parti Sakarya İl Teşkilatı çok önemli bir sınavı başarı ile verdi...

MHP'li Açba'nın haberleşme masrafı

TBMM Başkanlık Divanının CHP'li üyesi Elif Doğan Türkmen'in 2 Milyon Liraya yaklaşan haberlerşme giderlerinin ardından ortaya çıkan yeni bilgilere göre MHP Milletvekili Zihni Açba'nın haberleşme m..

Müteahitler Birliği: 'Vali Coş'un yanındayız'

Sakarya Müteahhitler Birliği, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş hakkında yapılan iftira ve karalama kampanyasını kınadı...

Skandal paylaşım yayından kaldırıldı

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'nun tartışma yaratan referandumla ilgili paylaşımıyla ilgili belediyeden açıklama geldi..

Siyaset hareketleniyor!

Siyaset sahnesinde sular önümüzdeki ayla birlikte ısınacak. Referandum sürecinde oldukça yoğun bir mesai verecek Ak Parti ve CHP, Sakarya’yı karış karış gezerek propaganda yapacak...

Son Yorumlanan Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'ya geliyor

ASLINDA SAYIN CUMHURBAŞKANININ SAKARYAYA GELMESİNE GEREK YOK İLİMİZE HİZMET ETMEDEN CEKETİNİ ASSA YÜZDE 70 OY VE 5 TANE MİLLETVEKİLİ ALIYOR HİZMET ETSELER 6 MİLLETVEKİLİ ALIRLAR 1 MİLLETVEKİLİ İÇİN HİZMET ETMEYE GEREK YOK İSTANBULA ANKARAYA KAYSERİYE ADANAYA BURSAYA TRABZONA ORDUYA GAZİANTEPE HAKKARİYE VANA KIRŞEHİRE SİVASA HİZMET EDRSİN DAHA ÇOK MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRSIN YANİ BİZİM SAKARYA HERZAMAN BİLDİĞİNİZ GİBİ 17 İLÇE HEPSİNİ KAZANIRSIN BAŞKA İLLERE GİTMEK LAZIM BURASI GARANTİ HEMDE KASKOLU ANLARSINIZ SAKARYALILAR
SAKARYALI @ 19.02.2017 21:59:23

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

Zihni Bey HAYIRcı çünkü koltuğunu Akşener'e kaptırmamak için ruhunu reise satan vatan hainlerinden değil.Onun kararlarını etkileyecek bir gönül bağı,titrekliği,korkaklığı yok.O inandığı şeyleri bedeli ne pahasına olursa olsun savunmaya devam ediyor.Korkak olsaydı 12 Eylül'de hapiste yatmazdı.İsteseydi bu güne kadarki hükümetlerde milletvekilide, bakan da olurdu.Her dönemin insanı olmak bazılarına nedense çok koyuyor.Herkesi kendileri gibi görmek istiyorlar.Eh buda onların meziyeti.Böyleleri için reis ne diyor "marifet iltifata tabidir".Palyaçolar,maskaralar olacak ki asiller onlarla eğlenip onlara önce ulufe dağıtacak,sonra da buruşturup çöpe atacak.
AKAY @ 19.02.2017 17:26:06

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

Zihni Bey HAYIRcı çünkü koltuğunu Akşener'e kaptırmamak için ruhunu reise satan vatan hainlerinden değil.Onun kararlarını etkileyecek bir gönül bağı,titrekliği,korkaklığı yok.O inandığı şeyleri bedeli ne pahasına olursa olsun savunmaya devam ediyor.Korkak olsaydı 12 Eylül'de hapiste yatmazdı.İsteseydi bu güne kadarki hükümetlerde milletvekilide, bakan da olurdu.Her dönemin insanı olmak bazılarına nedense çok koyuyor.Herkesi kendileri gibi görmek istiyorlar.Eh buda onların meziyeti.Böyleleri için reis ne diyor "marifet iltifata tabidir".Palyaçolar,maskaralar olacak ki asiller onlarla eğlenip onlara önce ulufe dağıtacak,sonra da buruşturup çöpe atacak.
AKAY @ 19.02.2017 17:03:39

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

HELAL OLSUN ZİHNİ BABA BÜYÜKSÜN ADAMSIN ELİ ÖPÜLECEK VEKİL GİBİ VEKİLSİN HELAL OLSUN SANA VE SENİN GİBİ HELAL SÜT EMMİŞ TÜM VEKİL SAVCI HAKİM VE MENFAAT PEŞİNDE KOŞMAYAN İDERECİ VE YÖNETİCİLERE .. ÇÜNKÜ HAYIR DA HAYIR VAR ÇÜNKÜ MEMUR 4500 TL YE YATTIGI YERDE İYİ MAAŞ ALIYOR ÜLKEDE GERİ KALAN AÇÇ AÇÇÇ 1300 1500 TL YE EMEKLİLİK KÖLELİK OLMUŞŞŞ ,, İŞÇİLİK TASERON GEÇİCİCİ İİŞÇİLİK MEVSİMLİK İŞÇİLİK VE BUNUN GİBİ DEĞİŞİK İSİM VE AD ALTINDA KÖLELİKLER İCAT EDİLMİŞ 12 YILDIR İÇİMİZDE KÖLE YAPILMIŞ DIŞIMIZDA KÖLE YAPILMIŞ ÜLKE EVLADI KAN AĞLIYOR SARAYDA BAKLAVA BÖREK ÇÖREK O YÜZDEN HAYIRRRRRRRR ....HAYIR BU SEFER HAYIRRRR.
merda @ 19.02.2017 11:01:01

CHP Arifiye'de referandum hazırlığı

CAHİL DİN DAR GÖRÜNÜPTE MENFAAT PEŞİNDE KOŞTURAN TAKKELİ SAKALLI VEYA DİNİ ÖN PLANDA ALIP HAKKI GERİDE BIRAKAN VATANDAŞLARA SESLENİYORUM 15 YILDAN BU YANA İŞÇİLİK 1300 1500 TL ARASI KÖLELİK OLMUŞ EMEKLİLİK AYNI 1300 1500 TL ARASI KÖLELİK OLMUŞ EMEKLİ İŞÇİ EMEKLİLİĞİNİ YASAYAMADAN İŞ ARAMAK ZORUNDA BIRAKILDI 12 YILDAN BU YANA ..EVLATLARIMIZ TAHSİLLİ LİSE VE ÜSTÜ MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZ TASERONLARDA KÖLELİK İŞÇİ 1300 1500 TL ARASI GEÇİCİ İŞÇİ VEYA MEVSİMLİK KÖLE BİE İYİ MAAŞ ALIYORSA 4500 TL MAAŞ MEMUR ÇOK GÜZEL MAAŞ ALIYOR YATTIGI YERDEN O YÜZDEN HAYIR DİYECEĞİZZZ HAYIR DA HAYIR VARRR BU SEFER HAYIRRRRR.
merda @ 19.02.2017 10:50:34

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

ÜLKEN İÇİN VATANIN İÇİN....İYİ GÜZELDE SENİN GİBİ DÜŞÜNMEYENLER VATAN HAAİNİMİ OLUYOR ARKADAŞ.HAYIR DİYECEK MİLYONLARCA İNSAN VAR.. ONLARI NEREYE KOYACAKSIN
Hasan terbasan @ 19.02.2017 10:17:04

Toçoğlu gençlere seslendi

Hep aynı kişi yazmış birer dk arayla sanki herkes hemfikirmiş gibi gozuksun diye.ummet diyor Allah diyor ama hile yapıyor. Klasik Aldatmaca.
Bedrettin @ 18.02.2017 22:55:30

Toçoğlu gençlere seslendi

Gençlik emin ellerde hamdolsun. Sivil toplum kuruluşlarına ve Ak gençliğe böyle bir zamanda bu dik duruşları ve özverili birliktelikleri için bir vatandaş olarak teşekkür etmek istiyorum.
Ofli61 @ 18.02.2017 21:52:54

Toçoğlu gençlere seslendi

STK ile birlikte güzel işlere imza atan Ümmet için dertlenen güzel insanlar Allah sizlerden razı olsun
Sakaryalı @ 18.02.2017 21:52:05

Toçoğlu gençlere seslendi

Stklarla birlikte çalışmak çok doğru bir düşünce tebrik ederim
Sakaryalı @ 18.02.2017 21:51:54

Toçoğlu gençlere seslendi

Gençlik emin ellerde hamdolsun. Sivil toplum kuruluşlarına ve Ak gençliğe böyle bir zamanda bu dik duruşları ve özverili birliktelikleri için bir vatandaş olarak teşekkür etmek istiyorum.
Ofli61 @ 18.02.2017 21:51:30

Toçoğlu gençlere seslendi

dünyadaki en dandik ülkeler bu rejimden vazgeçiyorlar.ortadoğudaki aşiret devletleri ve güney amerika ve afrikadaki muz cumhuriyetlerinde ise hala devam eden bir rejim özenecek nesi var Allah aşkına .sadece başkan ve çevresi için özenecek bir rejim
mert @ 18.02.2017 16:16:13

CHP Arifiye'de referandum hazırlığı

Şimdiki sistemle CUMHURİYET'i kastediyorsanız yazik..! Yalan tarih dediğiniz KURTULUŞ SAVAŞI ve ATATÜRK DEVRİMLERİ Mİ?Bunları inkar ederek mi geçmişe sahip çıkıyorsunuz?İnançları doğrultusunda yaşayanlara engel olanlar,hakaret edenler,dışlayanlar,katledenler islamı siyasallaştırarak yozlaştıranlardır.HALK' ın adı cumhuriyetle var oldu.CUMHURİYET DÖNEMİ'inde halkın alın teriyle beslenen padişahlara,ilahlaştırılan insanlara yer yok.Allahın sistemi görüşümüz ne olursa olsun yüreğimizde olmalı,siyasallaştırmak doğru değil.Geçmişte iyi hatıralar yok.Buna katılıyorum.Ama son 15 yılda insanları ayrıştıran,baskı altına alan,yalanla,yolsuzlukla anılan bir yönetime HAYIR diyorum.
İbrahim Erdem @ 17.02.2017 20:10:28

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

ey ZİHNİ ACBA bildiğim kadarı ile abhaz kökenli birisiniz bir sakaryalı olarak soruyorm.1)aynı referndum ABHAZYA da yapılsa buna kesin ruslar ve ermeniler hayır dicektir.şeyh şamilin torunları olarak bir abhaz vekil olsaydınız böyle bir referanduma orda da HAYIR dermiydiniz.2)ben 12 eylüde bedel ödedim diyerek bu insanların karşısına çıktınız 12 eylül mimarlarını TÜRKİYE CUMHURİYETİ mahkemlernin karşısna çıkartıp bir nevi size bedel ödetenlrden hesap soran AK PARTİ ve MHP ortak kararı ile meclisten çıkan referanduma ÇEKİMSER yada BOŞ vermyerek HAYIR oyu verirken TÜRK askerine POLİSİNE MERMİ sıkan kahpe PKK DHKPC ve onların babalarnın çanaklarına su taşıdığınız görmüyormusnuz.bu yorumdan sonra 16 nisan için tekrar vicdan muhasebesi yapın.
ülkem için vatanım için @ 17.02.2017 16:20:45

CHP Arifiye'de referandum hazırlığı

asrın YARISINI GEÇTİM.Müslümanım Türküm. ŞİMDİKİ sistem Müslüman Milleti hor gördü ezdi. Hakaret edildi. Dışlandı. İnançları doğrultusunda yaşamasına engel olundu. Katledildi. Yalan bir tarihle geçmişimizden koparıldı. İslam yozlaştırılmaya çalışıldı. Siyasi alana girmesi hazmedilemedi. Halkın adı bile yoktu. Batıya batıla elpence duran halkın alın teriyle beslenen padişahlar ÇOĞALDI.NSANLARA İLAHLIK PAYELERİ TAKILDI. SON 15 YILA BAKIYORUM.MÜSLÜMAN MİLLET NE KAZANDI AZ DOLSA İYİYE GİDİŞ VAR. MÜKEMMEL SİSTEM ALLAHIN SİSTEMİ. DEĞİŞİM EKSİKLİKLERİDE OLSA ŞART.GEÇMİŞTE İYİ HATIRALAR YOK Kİ..EKSİKLİKLER GİDERİLİR,ÜMİTVARIM. EVET DİYORUM.GEÇMİŞİ SAVUNANLAR HANGİ DEĞİŞİMİ SUNDU ŞİMDİYE KADAR.
kartal @ 17.02.2017 14:47:50

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

tamam dune kadar dıyelmkı fetoculerle beraberdı sonra gerceklerı ögrendı sımdı onlar karsı tarafta sız mhpden ne beklıyorsunuz bunları bıle bıle vatan haınlerınle aynı safta yer almalımı once neden evet neden hayır dememız gerektıgını sorguluyalım sonra kımler ne ıcın evet ne ıcın hayır dıyor bakalm ulkenın gelecegı ıcın tum vatandasların gorevı evet demektır rte bugun var yarın yok ama bu ulkenın gelecegı ıcın dusunmek gerekır
halk @ 15.02.2017 10:38:27

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

Kapıtalızm @ 15.02.2017 09:47:13

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

Zihni abi yükerekten yaraladınız bizi biz sizin millet vekili seçilmene yapıcan hizmetlerinden dolayı deyil geçmişte rahmetli Başbuğ ve dava için yaptığınız hizmetlerden dolayı vekil olmanızı istedik ki ilbaşkanı Abaza siz Abaza'sınınız ki Engin özkoçta Abaza konuşulan çok şeye rağmen sizi evimizden ailemizden biri olarak gördük ve sizi taki şehrimizde bu makamı hakeden yıllarca koşturmuş dava arkadaşlarımıza rağmen üzgünümki oylatmak istenen referandumun içinde olmanız hem hezimet hem hüsran belki doğru olan oylatmak istenen referandumdur ama sormadınız partimizdeki kafa taşlçıları bitirdik derken siz ve yönetiminiz il başkanı dahil daha tehlikeli oldunuz ki Levent beyin söylemleri ortada rahmetli babam denenmiş bidaha denenmez derdi syglr
Çok ama çok kırgın @ 15.02.2017 00:10:47

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

Meral Akşener korkusu devlet bahçe ligi ne hale getirmiş.
Bedri @ 14.02.2017 23:05:07

MHP Milletvekili Zihni Açba'dan sürpriz istifa!

Neden yargılandı?
Bedrettin @ 14.02.2017 21:38:55