Anasayfa - Seçim 54 - Sakarya 2011 Seçim Portalı

Aday adayı olmanın zorluğu!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin milletvekilliği aday adaylığının kabul görmemesi Ak parti delegelerinde yarattığı hayal kırıklığı salona yansıdı. Aday adayları boş salona konuştular.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Sakarya Ak partiden milletvekili aday adayları Hendek belediyesi sosyal tesislerinde Hendek Ak parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen tanıtım törenine katılan 53 milletvekilliğine namzet adaylar kendilerini Ak parti delegelerine tanıtmak için uğraş verdiler.

Hendek Ak parti ilçeteşkilatınca hazırlanan törende ilçe başkanı Şenay Sakal delege ve adaylara yönelik yaptığı konuşmasında birlikteliğe vurgu yaparak, şunları söyledi
"Bu teşkilat dün nasıl çalıştıysa bu günde aynı şekilde çalışmalarını sürdürmektedir." Diyerek genel merkezden almış olduğu izlenimlerini paylaştı. Sakal, " Milletvekili olmak isteyen aday adayları , ama bürokrasiden ol , ama ticaret hayatından ol, ama siyasetten ol ne olursan ol bu ülkeyi idare eden seçilmiş insanların olduğu ortamda olmak mı istiyorsun,inancına göre, fikrine göre tarzını tavrını seç hangi teşkilata gönül vereceksen o çizgide çalışan insanlarla muhabbetini,sohbetini,kendini onlara tanıtmayı imar et." Diyerek kendini tanıttı. Sakal, milletvekilleri namzetlerine kopya verircesine " ben Şenay sakal. 10 yıldır Hendek Ak parti ilçe başkanlığını yapıyorum. Hiçbir yere aday olmadım. Olmayı da düşünmüyorum bana bu partide verilen görev , bu partide verilen yetki neyse onları yapmaya razıyım. O şekilde de genel başkanıma, başbakanıma hizmet etmede sonuna kadar varım. Hendek teşkilatı da bu düsturla tamamı , gençliğinden hanımlar komisyonuna, mahalle ve köy temsilcilerine,delegelerine kadar hepsi aynı düsturla devam etti." Diyen Sakal, hendek belediye başkanı Ali İnci ile birlikte üç dönemdir karşılıklı anlayış, saygı ve sevgi erçevesinde görev yapmak bana nasip oldu. Bu hepimiz için gurur vericidir. Değerli dostlar değerli Ak parti kadroları, bunları söylemememin nedenleri , burada aday adayı olarak bulunan insanlar şunu unutmayalım ki bir kere hepimiz bu ülkenin, tek vatanın,tek bayrağın altındayız. Mevcut vekillerimiz bu ülkenin başbakanına adam gibi hizmet ettiler yani kıvırmadılar. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Rabbim başbakanımıza kolaylıklar versin bu kadrolara da başarılar ihsan eylesin.Şu camiada çakıl taşları kopmadı kopmayacaktır. Bizler kimlerin aday olacağını bilmiyoruz. Bizlere sunulduğu kadarıyla genel merkezimize diyeceğiz ki bunlar bizim gönlümüzde bu kadar yer edindiler, biz böyle düşünüyoruz" diyeceklerini ifade ederek sunulan milletvekilliği listelerine 7 kişiyi yazmakla mükellefiz, bugün 53 milletvekili aday adayımız var bunların 49'u yeni aday adayı. Bu değerlendirmenin içersinde mevcut milletvekilleri yok. O yüzden biz Hendek teşkilatı olarak Hendeğimizi kim temsil edecek ise belli etmemiz lazım. Diğeri Sakarya'dan Ankara'ya giderken Sakarya'nın tamamını nasıl kucaklayacak, bir milletvekili portföyünü gördüğünü sıralaması lazım. Bu listeyi sadece Hendekli milletvekili aday adayları ile dolduracak olursan bu listeyi kimse kaale almaz. Öyleyse Hendek den gönlünüze koyduğunuz bir yada iki adayı yazın fazlasını yazmayın.Çünkü biz sakaryanın milletvekili aday adaylarından, bunlar Sakaryayı temsil etsinler diye liste oluşturacağız. O yüzden bunlara dikkat edelim."dedi.

Şenay Sakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bir aday adayı ben listeye giremedim diyerek bu teşkilatların peşinde adam gibi durmazsa, adam gibi koşmazsa, benim aday yapılıp yapılmamam önemli değil ben buradayım demezse, şu gariban Hendek ilçe başkanı kadar eğer bu ak partisini itelemezse kusura bakmasın o bu teşkilatta hiçbir zaman teveccüh bulmaz. Biz bu teşkilatın , bu halkın hamalıyız. İnşallah yapacağımız temayül yoklaması ülkemize,sakaryamıza ve Hendeğimize hayırlara vesile olur. Seçilecek insanlar bu ülkeye iyi hizmet ederler, daha güzel bir anayasa ile daha güçlü bir Türkiye'de hep birlikte şu anda bizlerin yarın çocuklarımızın yaşamasına vesile olur."

Konuşmanın ardından divan kurulunun yerini almasıyla aday adayı olam milletvekilleri tek tek salona alınarak kendilerini tanıtan 3 dakikalık konuşma süreleri sonunda salondan ayrıldılar.

Milletvekili aday adaylarından bir çoğu kendini tanıtmak yerine partinin politikalarına, bir kısım aday adaylarıda hendek Belediye başkanı ali inci'ye methiyeler düzerek, bir kısmı hendek Ak parti teşkilat başkanına ve teşkilat üyelerine methiyeler düzerek delegelerden destek isterlerken bazı aday adaylarının mikrofonda heyecanlandıkları ve kendilerini anlatmada yetersiz kaldıkları görüldü.

Mikrofon hakimiyeti olan bazı adaylar delegelere kendilerini çok iyi tanıtmanın yanında sakarya'yı Ankara'da temsil edebilecek kabiliyette olduklarını, düşündükleri projeleri ortaya koydular.

Konuşmacılar genellikle boş salona hitap ederlerken aday adayı Aysel Özdemir Alkevli hanımefendinin içli konuşması salondakileri göz yaşlarına boğdu.
Aday adaylarından hendek'li Ziya Cevherli, Aysel Özdemir Alkevli,Şenol Morgül,Şenol Cebeci,sevda Yılmaz,Sevda Gürsel konuşmalarıyla dikkat çeken isimler oldular.
Haber Tarihi : 18 Mart 2011 Cuma

Yorumlar

Başbakan'ın mitingine davet

Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç 'Bu seçimin kazanını yeni Türkiye olacaktır' diyerek Cumartesi günü Kent Meydanında yapılacak tüm Sakaryalıları davet etti..

MHP'li Ünver'den esnaf ve çiftçiye müjde

Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Milletvekili Adayı Orhan Ünver, Hendek merkezindeki esnaflara ve köylerdeki çiftçilere partisinin iktidar hedeflerini anlattı..

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

AK Parti Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, "Muhalefet partilerinin meydanlarda yakalayamadıkları coşku ve heyecanı, biz seçim irtibat büroları açılışlarında yaşıyoruz" dedi...

Erdoğan ve Davutoğlu Sapanca'da

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlunun eşi Sare Davutoğlu, “doğal beslenme” furyasına dur demek için düzenlenen “beslenme ve sağlık” zirvesine katılmak üzere S..

'Sakarya MHP'yi zirveye taşıyacak'

MHP Mitingi, ara ara yağan yağmura rağmen hayli kalabalık ve coşkuyla Kent Meydanında yapıldı...

MHP'nin 'Bizimle Yürü' mitinginden

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kent Meydanında 7 Haziran seçimleri için Sakaryalılara 'Bizimle Yürü Sakarya' dedi. O mitingden fotoğraflar..

Eski tüfeklere ziyaret

Demokrat Parti Milletvekili adayları partinin eski il başkanlarına ziyarette bulundi..

Nerede oy kullanacaksınız? TIKLA ÖĞREN

7 Haziran'da yapılacak 2015 Genel Seçimleri için seçmen listeleri askıya çıktı...

Kılıçdaroğlu Sakarya’ya neyin müjdesini verecek?

Sorun, 29 Mayısta Sakarya Kent Meydanına gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili...

Abhazlar acının yıldönümünde

Kafkasların Anadolu’ya sürgün edilmesinin yıldönümü anılıyor. Abhaz Dernekleri bugün Kefken’de bir dizi anma etkinlikleri düzenledi..

Özkoç; 'Torpil bitecek'

CHP Milletvekili Engin Özkoç, gençlere söz verdi: "Bizim gençler, onların gençler adaletsizliğini bitireceğiz. Ayrım yapmayacağız. Hepiniz bizim çocuklarımızsınız" dedi...

Kent Meydanı büyük mitinge hazır

Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisinin Saadet Partisi çatısı altında gireceği Milli İttifak Sakarya miting hazırlıkları tamamlandı...

Son Yorumlanan Haberler

Başbakan'ın mitingine davet

Sakarya nehri ile mudurnu arasında bulunan mahalle ve köylere ne hizmet yapıldı..... (Asfalt onarımı...mudurnu köprüsü hariç...) 2015 yilındayız...hala bu mahallelerde alt yapı yok.... lağımlar vidanjörlerle taşınıyor ) çok hizmet yaptık!!!!!!
Dernekkırı ovası @ 22.05.2015 14:10:56

Başbakan'ın mitingine davet

Asgari ucret tasaronluk.emekli maasi vatandas issiz.borclu bunlari ele alin bunlari cozume.kavusturun.sozle.degil icraatlarla.bugune kadar ak.partiye oy verdik.
hasan emmi @ 22.05.2015 13:16:35

Erdoğan ve Davutoğlu Sapanca'da

e sizin kadar kutumuz yok
mehmet çolak @ 22.05.2015 12:50:15

Başbakan'ın mitingine davet

ONUN İÇİN SAKARYA EĞİTİMDE 54. SIRADA YASANABİLİR İLLER ARASINDA 50 SIRADA SAGLIKTA 52 SIRADANEYİN BASARISI BU
KANDIRALI @ 22.05.2015 12:45:23

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

EEEE COK GARANTİ GORSENİZ CUMBABA BİR TARAFTAN DAVUTOGLU BİTARAFTAN BAKANLARINIZ Bİ TARAFTAN MİTİNG DERDİNE DUSMEZDİNİZ ZATEN 13 YILDIR KORKU İMPARATORLUGU YARATTINIZ MUHALEFETMİ VARDI ULKEDE HALA BASKANLIK DERDİNE DUSTUNUZ OSLODA VERİLEN SOZLERİ YERİNE GETİRMEK İÇİN YOLA DEVAM
KANDIRALI @ 22.05.2015 12:32:26

Eski tüfeklere ziyaret

Yaa bülent bırak bu klavye başında delikanlılığı,bırak bu oturduğun yerde başkalarının adına yorum yazmayı.yanında önder denilen ... olmadan sokağa çıkamıyosun.
Faruk @ 22.05.2015 12:23:15

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

SEBASTİYAN SEN DAHA SÖYLEMEDİNMİ, HALK KARARINI VERMİŞ, ANKETLER GEÇERLİ DEĞİL, SEÇİM SONUÇLARI GEÇERLİ NASIL SÖYLEMEZSİN BUNU, RXLJL2 ve AVANESİ EYLENİYORLAR KENDİLERİNCE.
Cenk AKYOL @ 22.05.2015 12:09:04

Başbakan'ın mitingine davet

Tarıma hayvancılığa hangi destek .. Allah aşkına komik olmayın. Türkiye'nin patates cenneti Sakarya da patates üreten çiftçi mi kaldı.. Yollara yatırım yaptık diyorsunuz , caddelerde yama yapılmadık yer kalmadı.. Eğitime yaptığınız tek destek 4 tane okul onlarda Allah'tan imam hatip yoksa onları da açacağınız yok... Söylermisiniz hangi mahallede çocukların gençlerin spor yapacağı alan var..
Ahmet @ 22.05.2015 11:04:03

Erdoğan ve Davutoğlu Sapanca'da

kamiltos'a Sare Davutoğlu bildiğim kadarıyla doktor, siz hangi eğitimdesiniz onu da yazında neye göre burada herkese ahkam kestiğinizi, kendinizi yüksek gördüğünüzü anlayalım.(bu arada bende mimarım hani hızınızı alamazsınız diye yazmak istedim.)
ahmet @ 22.05.2015 10:44:55

Eski tüfeklere ziyaret

Kağyaolları olarak mahlemizin vekilinin yanindayiz sorunu olan varasa kahyaoğularına gelsin karac dibi büfe bilen bilir adresse gerek yok...
kahyaoğları @ 22.05.2015 01:56:35

Eski tüfeklere ziyaret

Mehmet adında yazan sen nasill bir demokratsin anayi bababayi karistiruyorsun utanmaz adam gercek kimligini aciklamasan serefsizsin ben seker mahleden kahveci mehmet dursun adamsan kahveme cay icmeye beklyiyorum seni...
mehmet @ 22.05.2015 01:47:23

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

Rumuz doğru sos evet haklısın ,''HER MİLLET LAYIK OLDUĞUNCA YÖNETİLİR,ARAYAN MEVLASINIDA BELASINIDA BULURMUŞ'',AMA KARDEŞİM BİZİM NE SUÇUMUZ VAR Kİ BİZİ DE BELA DERYASINA SÜRÜKLERSİNİZ,BÜYÜK HESAP GÜNÜNDE TÜM AKP'LİLERDEN DAVACIYIM BİLESİNİZ.
Sakarya 5422 @ 22.05.2015 00:15:05

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

Abbas yolcu siz hala uynamaışsınız ben bir defa oy verdim onun hesabını veririm siz düşünün onca haksızlığa ortaksınız neymiş başkanlıkmış sistemi sanki 13 yıldır muhalefet varda zaten başkanlık sistemiyle yönetiliyoruz vatandaşa faydalı işler yapın bu sefer oyum mhp ye
hayaldi gercek oldu @ 21.05.2015 22:34:06

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

yav arkadas ak parti en zor gunde miting yapiyor .tamda acik ogretim sinavlarinin oldugu gun .bakalim bu gunde de o alan dolup tasarsa ne diyeceksiniz.yok tasima yok isci zorla getiriyor .diyorsunuz.artik anlayin nolur acin gözlerinizi bu halk ak partiyi seviyor .hatta asik bu partiye.neden gormemek icin kendizi zorluyorsunuz anlamiyorum.bu isciye ve memura sandik basindada mi zorla oy attiriyorlar.her seferinde oyu artiyor ak partinin .kendi kendinize soyleyip kendi kendinize inaniyorsunuz.vazgecin artik boyle siyaset ypmaktan halk size inanmiyor arkadas.bakin soylemedi demeyin cumartesi gunu o alanda igne atacak YER KALMAZ.
dogru soz @ 21.05.2015 22:31:43

Kutluata'ya vefa borcu

eyy adnan bey munir hoca hakkında böyle konuşamazsın he konuşursanda ona göre muamele görürsün sen kimsinde münür hocanın dostunun olup olmadığını sorguluyorsun
sakaryalı @ 21.05.2015 22:12:20

Muhalefet mitinglerine ağır eleştiri

Ondan mı sanatçı getirmeden miting yapmıyorsunuz ? Hendekte tek başına Turgut BABAOĞLU bile sizden fazla insan topluyor
Kaan @ 21.05.2015 21:49:24

Erdoğan ve Davutoğlu Sapanca'da

HANGİ EĞİTİM SEVİYESİYLE, HANGİ TAHSİLLE NE KONUŞTULAR NE ANLATTILAR BUNLAR ŞİMDİ... NE KADAR OKUDUNUZ, BİLİMSEL ANLAMDA NE YAPTINIZ DA ÇIKIP MİLLETE HİTAP ETTİNİZ AMA SUÇ SİZDE DEĞİL SİZİ ORADA AĞZI AÇIK ŞEKİLDE DİNLEYENDE...
KAMİLTOS :) @ 21.05.2015 19:53:47

MHP'li Ünver'den esnaf ve çiftçiye müjde

1.75 pahalı 1.50 olmaz mı..
osmik @ 21.05.2015 19:37:13

Eski tüfeklere ziyaret

Bülent akçanın büyüklerine saygısını tanıyanlar iyi bilir hadi başka kapıya AKP trolleri
EKREM @ 21.05.2015 18:56:21

MHP'li Ünver'den esnaf ve çiftçiye müjde

"Puna, Ortaköy, Mardinler, Çayırbaşı, Türbeköy ve Beyköy'ü birleştirerek, Belde yapacağız." vekilim bizde inşaallah seni vekil yapıp bu sözünü tutmanı isteyeceğiz. Puna sizinle yürüyor.
Punalı @ 21.05.2015 18:39:36